5-letni Dziennik Chwil Ważnych. Jedna linijka dziennie.

Poznaj opcje pakietowe i ceny!

Chcesz wiedzieć więcej o 5-letnim Dzienniku Chwil Ważnych, żeby podnieść jakość codzienności Twojej i Twoich Bliskich? Dobrze trafiłaś!

Ale najpierw zapraszam na mini quiz: odpowiadaj tak lub nie 🙂

1. Czy masz wrażenie, że czas Ci przelatuje przez palce?
2. Czy mnóstwo pomysłów, myśli, ważnych zdarzeń gdzieś się gubi (np. w telefonie)?
3. Czy chciałabyś widzieć czarno na białym jak ewoluuje Twoje życie: mimo igraszek losu, wpadek, czy zmian planów?
4. Czy chciałabyś widzieć, na przestrzeni 5 lat, jak zmienia się twoje dziecko: jego pierwsze razy, anegdotki, słowa, przygody dnia?
5. Czy chcesz mieć jedno miejsce na zrzucenie własnych emocji, zrobienie wspierających map myśli?
6. Czy, nie mając czasu czytać, chcesz odnaleźć spokój, ukojenie i motywację przy krótkich, a dających moc felietonach?
7. Czy chcesz sobie zrobić mądre i przemyślane podsumowanie minionego roku, kwartału oraz wizję przyszłości na gotowych planszach?
8. Czy nie masz ani czasu, ani przestrzeni na prowadzenie zwykłego kalendarza rok po roku i potrzebujesz tylko jednej przestrzeni do najważniejszych spraw, która posłuży na lata?
9. Czy chcesz uczyć siebie i swoich Bliskich uważności, empatii i dawać im poczucie sprawczości poprzez prostą i szybką praktykę wdzięczności?
10. Czy szukasz prezentu dla siebie lub kogoś Ci ważnego, kto doceni jakość premium oraz unikatowość takiego upominku?

5-letni Dziennik Chwil Ważnych będzie dla Ciebie ogromną wartością: nie tylko zmieścisz tam własne przemyślenia, potrzebę bycia sam na sam, uporządkujesz chaos planów i wspomnień, ale także wesprze Cię on np. w śledzeniu postępów – własnych: zawodowych, w relacjach, zdrowotnych oraz np. Twojego dziecka! Nic nie wzrusza i bawi bardziej niż anegdoty, pierwsze razy, powiedzonka z Waszego domu, czytane z perspektywy 5-ciu lat… po latach!

No i super! Fajnie, że masz swoje, inne metody na uważność, rozwój osobisty i ocalanie od zapomnienia 🙂 Nie trać czasu na czytanie dalej – leć spędzać go lepiej 🙂

A teraz pozwól, że opowiem Ci więcej o 5-letnim Dzienniku Chwil Ważnych, abyś wiedziała, czy naprawdę go potrzebujesz!

Dziennik Chwil Ważnych to datowany tylko dniem danego miesiąca (bez lat!) planer 5-letni, który pomoże Ci:

Jak to działa?

 • Największą przestrzeń Dziennika zajmują strony, które wypełniasz Ty! Jak?
 • Na każdej, kolejnej stronie masz wpisany już dzień danego miesiąca, a strona jest podzielona na 5 sekcji, po 5 linijek każda. Ty na początku wypełniasz tylko pierwszą sekcję – od góry: wpisując dany rok i zaznaczając dzień (pon-nd) mu wówczas odpowiadający. Masz obok do dyspozycji po 5 linijek na każdy dzień – strona po stronie – po dzienniku poruszasz się pisząc w poziomie, pozostałe sekcje poniżej strony zostawiasz puste. Czyli, codziennie piszesz na nowej, kolejnej stronie. Po dwóch, trzech, czterech, pięciu latach, wracasz do tych samych stron danych dni i uzupełniasz kolejne sekcje z pięciu linijek od góry. Finalnie, na jednej stronie masz pogląd na ten sam dzień w różnych, pięciu latach Twojego życia! 
 • Najlepiej tę ewolucję widać, gdy Dziennik wypełnia moja siedmiolatka. Pierwszy rok (sekcja u góry strony) to rysunki, gdy była najmłodsza (5l). Drugi (sekcja poniżej) – graślawe literki. Trzeci – literki pisane. Czwarty i piąty rok to już będzie coraz bardziej kształtne i staranne pismo. A to wszystko na raz pięknie obrazuje się na jednej, wybranej stronie Dziennik
dziennik wieloletni

Dla kogo jest ten Dziennik?

A poza tym? Co oferuje Ci Dziennik jako BONUS?

 • jasne wskazówki i grafiki objaśniające jak wypełniać ten Dziennik;
 • 12 różnorodnych felietonów rozpoczynających każdy, kolejny miesiąc, dotyczących prawd ważnych i uniwersalnych;
 • obszerny wstęp, mocno porządkujący chaos w głowie, z akcentem od samej Wisławy Szymborskiej;
 • mapy myśli, marzeń, zmian, listy budujące poczucie sprawczości i własnej wartości;
 • tracker nastroju, by nigdy nie zapominać zadać sobie pytania “jak się dziś masz?”;
 • podsumowania (szybkie, proste i skuteczne) kluczowych etapów: kwartału, roku, lat;
 • gotowy zestaw ważnych dni do “Celebruj!” – tych mniej lub bardziej znanych z przestrzenią na własną personalizację ważnych Wam dat;
 • comiesięczną praktykę wdzięczności dającą ukojenie i poczucie szczęścia (naukowo udowodnione!);
 • przestrzeń na Twoją narrację przez 5 kolejnych lat, by się zatrzymać tu i teraz, wracać, odnosić się do tego co Tobie i Twoim Bliskim cenne i ważne;
 • redakcję tekstów i narzędzi utrzymaną w charakterze unisex – bo Dziennik jest dedykowany tak samo fajnym Dziewczynom i fajnym Chłopakom też!
dziennik wieloletni

Kim jest autorka?

dziennik wieloletni

Ania Tabaj


Mama dwóch córeczek (2,5 i 4,5 roku) i Rycerzyka, któremu choroba wyłączyła widzialność, a założyła skrzydła. Żona pewnego Misia o dużym rozumku.
Twórca bloga www.aniatabaj.pl.
Inicjatorka projektu i warsztatów „Macierzyński i co dalej?”. Współtwórczyni biznesowo-rozwojowej platformy dla Mam: MamaAcademy. 

Pokazuję, że między garami, a przewijakiem możesz znaleźć czas i pomysł na siebie, a dzięki rodzicielstwu uważności wypijesz ciepłą kawę.
Z pianką ukojenia ode mnie.

Tego, czego macierzyństwo nauczyło mnie w tzw. międzyczasie, pomiędzy drzemką, spacerem i nocami bez snu, nie dało mi żadne wcześniejsze doświadczenie zawodowe.

Piszę książki (ebooki), wpisy na blogu oraz psychoedukacyjne karuzele i posty na instagramie, byś i Ty mogła
przeprowadzić rewizję swoich potrzeb, celów i dążeń.

Czy ten 5-letni Dziennik Chwil Ważnych może poprawić samopoczucie i poczucie wartości oraz sprawczości? Poznaj OPINIE tych, które już piszą swoją jedną linkę dziennie:

5.00
7 Recenzje
 • Powiem, że długo się wzbraniałam przed zakupem (za długo). Widziałam, że to dobry produkt, ale myślałam: "czym on się może różnić od zwykłego zeszytu, pamiętnika, wdzięcznika", które można kupić do 30 zł. Jakże się myliłam. Nie dość, że dziennik jest pięknie wydany, to jeszcze idealnej wielkości i grubości. I oczywiście te cudne felietony Ani chwytające za serce, czasem wiercące dziurę, a czasem pełne ukojenia. Najlepsze jest w tym dzienniku to, że mimo że mamy jakąś tam wskazówkę używania dziennika, to Ania w bardzo kojący sposób zachęca, nie zmusza, daje wiele możliwości i przedstawia niezwykłą perspektywę spojrzenia na siebie (lub na dany kawałek rzeczywistości, jakiejś relacji) z lotu ptaka. 5 lat wstecz. Żałuję, że dopiero teraz, że nie bylo tego produktu 5 lat temu, kiedy rodził się mój syn, ale tak jak Ania pisze, nigdy nie jest za późno, żeby zacząć. Serdecznie polecam, a najlepszą rekomendacją ode mnie jest to, że kolejny dziennik czeka na mnie w paczkomacie 😉
  Ania2 czerwca, 2024
 • Wspaniały dziennik, dzięki któremu tak ulotne chwile/ momenty/ wspomnienia zostają zapamiętane! Prowadzenie takiego dziennika „zmusza” do refleksji, przeanalizowania odczuć i przeżyć z danego dnia, albo zwyczajnie zapisanie jednej myśli, która kołacze się w zmęczonej po całym dniu głowie. Serdecznie polecam wszystkim dziennik Ani 🙂
  Ewa1 lutego, 2024
 • Dziennik posiadam od miesiąca i jest dla mnie czymś, co przypomina o moim postanowieniu - że będę zatrzymywać ulotne chwile, które są ważne, a często umykają pamięci w natłoku codziennych obowiązków i zmagań. Przez kilka pierwszych lat życia mojego syna nie mogłam się zmobilizować do regularnego pisania, bardzo żałuję... i pewnie nadal tak by było, gdyby nie Ten Dziennik. Warto zacząć 🙂 i mieć taki Skarb w postaci zapisanych wspomnień 🙂 Serdecznie polecam!
  Iza31 stycznia, 2024
 • Na razie moja przygoda z dziennikiem trwa od października 2023 roku, ale to pierwsze "narzędzie", które motywuje mnie do codziennego zastanowienia się nad mijającym dniem. Staram się szukać pozytywów, zapisuję postępy córki i oczekiwanie na drugie dziecko. Staram się znaleźć 5 minut dla siebie w tym codziennym zabieganiu. Świetnie, że dziennik służyć mi będzie 5 lat, mam nadzieję że kupię kolejny za 5 lat😊. W środku fajne felietony, miejsca na podsumowania miesięczne. Dla mnie produkt trafiony- nie tylko na prezent dla kogoś,ale przede wszystkim dla siebie :). Polecam serdecznie!
  Kaśka31 stycznia, 2024
 • Już 2 dzienniki przekazałam do osób mi bliskich : jednej, która poszukiwała natchnienia ze względu na zabieganie i brak czasu i drugiej, która regularnie spisuje migawki z każdego dnia. W obu przypadkach dziennik był nie tylko eleganckim prezentem i formą wdzięczności, ale sprawdził się również jako forma wsparcia, gdyż 1 linijka dziennie była idealnym ułatwieniem do zrealizowania celu przy ograniczonej ilości czasu, a w drugim przypadku uporządkowanie wspomnień z każdego dnia na przestrzeni 5 lat okazało się zaskakującym urozmaiceniem. Mam nadzieję, że kolejny dziennik zostanie już ze mną 😃 a jeśli nie to będę zamawiać do skutku, bo warto! ❤️
  Paulina15 stycznia, 2024
 • Aniu stworzyłaś dziennik, który pozwala zadbać o siebie i skupić się na tej małej ważnej chwili ,która wydarzyła się danego dnia. Oczywiście nie będą to zawsze tylko te pozytywne momenty ale także trudne. Jednak uważam, że samo napisanie tego pomaga w przepracowaniu tych momentów. Dla mnie ten dziennik to osobista terapia i pochylenie się nad sobą! Dziennik jest taki prawdziwy i pięknie wydany, że mogłabym się do niego przytulać. Tak właśnie jakbym przytulała siebie ze wszystkimi wspomnieniami i przemyśleniami, które tam zachowam. Dziękuję Ci!
  Kasia S.1 listopada, 2023
 • Ten dziennik to wspaniała pamiątka zarówno dla mnie jak i dla mojego synka, odpisuje w nim codziennie chwile związane z moim dzieckiem. To wspaniałe, że teraz mogę napisać choć jedno zdanie dziennie, aby mój syn kiedyś je przeczytał i pomyślał, że wspaniale było spędzać ten czas z rodzicami. Właśnie planuje zakup kolejnego ☺️
  Kasia31 października, 2023
dziennik wieloletni

Poznaj pakiety cenowe Dziennika i aktualne PROMOCJE:

5-LETNI DZIENNIK CHWIL WAŻNYCH SOLO

dziennik wieloletni

Kup DZIENNIK DLA SIEBIE

 • prawie 500 stron książko-dziennika
 • twarda okładka, uszlachetniona złoceniem, tłoczeniem i folią anti-scratch
 • designerska, kolorowa wyklejka w żurawie
 • nieprzebijający, kremowy papier z elegancką tasiemką
 • mnóstwo merytorycznych treści, felietonów, map myśli, narzędzi wspierających Twoje poczucie sprawczości i własnej wartości
 • przestrzeń na Twoją książkę z pięciu lat życia, pisaną choćby jedną linijką dziennie

PAKIET 1+1 5-LETNI DZIENNIK CHWIL WAŻNYCH W DUECIE

Kup DZIENNIK DLA SIEBIE i NA PREZENT

 • prawie 500 stron książko-dziennika
 • twarda okładka, uszlachetniona złoceniem, tłoczeniem i folią anti-scratch
 • designerska, kolorowa wyklejka w żurawie
 • nieprzebijający, kremowy papier z elegancką tasiemką
 • mnóstwo merytorycznych treści, felietonów, map myśli, narzędzi wspierających Twoje poczucie sprawczości i własnej wartości
 • przestrzeń na Twoją książkę z pięciu lat życia, pisaną choćby jedną linijką dziennie

Masz obawy, że...

Systematyczność to kwestia nawyku – dokładnie tak jak mycie zębów 🙂 Jak się tego nauczymy, nie musimy potem pamiętać. Nawyk pisania “jednej linijki dziennie” jest łatwy do opanowania: na początku może nam się nie chcieć, bo natura człowieka jest leniwa, ale potem jest łatwiej i łatwiej… To tak naprawdę ok. 1 minuta, by napisać coś, co jest dla nas ważne. Jeśli Dziennik postawimy w widocznym miejscu np. w miejscu pracy czy na stoliku nocnym i zaczniemy sięgać do niego o stałej porze dnia, z czasem -stanie się to naturalne i nie będzie wymagało wysyłki. A jeden zdrowo przepracowany nawyk toruje drogę do wdrażania następnych – regularnego picia wody, diety, czy tam czegokolwiek, co czujesz, że może być potrzebne. Pisanie “jednej linijki dziennie” ma moc terapeutyczną – toruje w naszej głowie otwartość na uważność, wdzięczność oraz systematyczność. Dajcie sobie szansę 🙂

Faktycznie, Dziennik nie narzuca żadnych pytań, tematów itd. Bo do Ciebie należy wybór i decyzyjność. Przecież możesz mieć w nim totalny misz-masz. A przecież są też np. mamy, które prowadzą 2 dzienniki jednocześnie: jeden dla siebie; a drugi – zapisują wspomnienia związane tylko z rozwojem dzieci, żeby im w przyszłości wręczyć na prezent (na 18-nastkę? ;-))

Bo w Dzienniku możesz opisywać:

 • WŁASNE emocje, przeżycia, czy nawet notatki z terapii;
 • możesz zapisywać najzwyklejsze wspomnienia z danego dnia – co robiliście, gdzie byliście;
 • możesz opisywać swoje wzloty, upadki, dokonania na drodze zawodowej, zdrowotnej albo budowy domu.

 

Możesz zapisywać cytaty, powiedzonka – męża, dzieci, Wasze anegdotki – dzięki temu Dziennik staje się Waszym rodzinnym czasem “the best of” ocalonym od zapomnienia!

Co to jest “journaling”? To właśnie przenoszenie na papier codziennych myśli, emocji, wspomnień – krótko. To niekoniecznie długaśne pamiętniki nastolatek 🙂 Journaling, obok sztuki medytacji oraz jogi jest najczęściej wymienianą (naukowo) metodą na dobrostan psychiczny. A że w macierzyństwie nie mamy zbyt wiele możliwości na sesje jogi czy medytacji, pisanie Dziennika wydaje się najbardziej osiągalne i najłatwiejsze. Co pokazują badania naukowe? Pisanie dziennika:

 • podnosi nasze poczucie sprawczości dzięki samemu przeniesieniu naszych myśli na papier (tak działają nasze neurony i polecam w tym temacie książkę “Sztuka pisania”)
 • wzmacnia nasze poczucie własnej wartości: dzięki zawartym w Dzienniku mapom myśli, mapie marzeń, własnej tożsamości – zatrzymując się chwilę nad sobą, swoimi “dlaczego?”, własnymi potrzebami i miejscem w wielu relacjach i zależnościach, zyskujesz większą akceptację siebie samej i otaczającej Cię rzeczywistości, a to wpływa pozytywnie na poczucie własnej wartości
 • podnosi nasz poziom poczucia szczęścia, głównie za sprawą praktyki wdzięczności, zawartej w Dzienniku. Zatrzymanie się raz na miesiąc nad pytaniem “za co chcę podziękować” realnie zwiększa nasze odczuwanie szczęścia, empatii i znowu… sprawczości!

Warto spróbować? 🙂

Jeśli jesteś Facetem, który ma tę wątpliwość, to wiedz, że w dzisiejszych czasach wyrażanie swoich emocji i zejście z poziomu niedostępnego, zimnego patriarchatu jest… bardzo sexy! Mój mąż pisze swój Dziennik. Wiele kobiet zamawia w I kolejności Dziennik dla siebie, a potem dla partnerów – bo pozazdrościli 🙂 Dziennik specjalnie jest wydany w takiej, a nie innej kolorystyce, by był “unisex”.

Natomiast, jeśli dalej uważasz, że tylko Kobieta ucieszy się z takiego Dziennika, to masz szczęście – wręczając jej ten Dziennik masz pakowanie go na elegancki prezent z głowy! 🙂

A kto powiedział, że masz zacząć teraz i codziennie? 🙂 Dziennik nie jest datowany – zaczynasz go w dowolnym roku, na dowolnej stronie danego dnia w miesiącu. Rok i dzień tygodnia (pon-nd) zakreślasz sam(a). 

Poza tym, to tylko Fenicjanie twierdzą, że rok zaczyna się od 1-szego stycznia. Nasz rok może zacząć się dziś, jutro, w I dzień wiosny, 1-szego września ia, kiedykolwiek… Pisząc dziennik przez cały rok i tak Ci się ten ciąg czasu zapętli: od dziś do tego co będzie za rok. 

Co więcej, na jednej stronie gromadzisz zapiski “jednej linijki dziennie” tylko na 1/5 strony, tak, by po roku zapełnić kolejne 2/5 strony, a po pięciu latach widzieć co się działo u Ciebie danego dnia z lotu ptaka: na przestrzeni 5-ciu lat. Fajnie, prawda? Tu dopiero następuje największe “wow”, jak się okazuje jak nasze życie ewoluuje, jak małe sprawy składają się później na te całkiem wielkie itd.

A czy trzeba pisać codziennie? Ja mam w swoim Dzienniku parę dziur i co z tego? 🙂 Można zawsze uzupełnić, można zostawić i po roku zapełnić wybrakowaną stronę. Najważniejsze to nie traktować Dziennika jako przymus, nowego obowiązku (gdy tych własnych mamy już w cholerę), ale jako taką mini samopomoc: czegoś ważnego tylko dla siebie 🙂

To powód, że powiem Ci dlaczego dotychczas Dziennik zdobywa świetne recenzje już tych Obdarowanych!

Po pierwsze, robi pierwsze wrażenie z efektem “wow!”, bo:

 • jest solidnej konstrukcji. Prawie 500 stron zawartości robi robotę, plus twarda oprawa
 • okładka wyklejka mają design zaprojektowany przez uzdolnioną graficzkę; okładka ma złocenie oraz tłoczenie, co stanowi ważne uszlachetnienie jakości
 • nie ma w Polsce jeszcze dziennika wieloletniego w takim formacie, więc sam pomysł teraz idea jego wypełniania pozytywnie zaskakuje
 • gotowe mapy myśli, podsumowania, wizje przyszłości oraz felietony zawarte w środku stanowią obszerny dodatek, który z powodzeniem mógłby być osobną książką. Co to wszystko daje? Spokój. A spokój we własnym wnętrzu to chyba ten prezent, którego wszyscy sobie życzymy 🙂

 

Na jakie okazje zwykle prodarowywany jest Dziennik?

 • na urodziny, pod choinkę – czyli coroczne okazje dla kogoś Bliskiego – dla siostry, przyjaciółki, partnera
 • na baby shower I prezent dla oczekującej lub świeżo upieczonej Mamy – bo osobiście zazdrosne już tym Maluszkom, które swoje życie, I razy, małe-wielkie przygody mają spisywane dzień po dniu, od samego początku 🙂 (bez narzucania tabelek do wpisywania drzewa genealogicznego czy dat wypadania zębów jak to robią komercyjne albumy lanuszka ;-))
 • dla nauczycieli, położnych, lekarek itp. – jako prezent wyrażający wdzięczność za opiekę
 • dla bliskich nam, którzy są aktywni lub zaczynają być aktywni zawodowo – by mieli notatnik swojego progresu i by zobaczyli, że np. chorowanie dzieci nie zaprzepaszcza celów do zrealizowania, ale co najwyżej – przesuwa je w czasie :-*
 • dla pracowników – w tym roku wysłałam kilka paczek dla pracujących w korporacji oraz z sektora beatu. Jako prezent – od szefa!
 • dla nowożeńców, dla teściowej idącej na emeryturę – bo to prezent idealny na wszelką “nową drogę życia” <3

Może masz własną okazję, którą mogę tu dodać? 🙂

 

dziennik wieloletni
Updating…
 • Brak produktów w koszyku.